Naturalne kosmetyki i ziołowe suplementy


Przyciągnij pieniądze do siebie

2009-09-29 11:53

Nie starcza ci do pierwszego, o oszczędzaniu nawet nie wspominając ? Zamiast zazdrościć innym szczęścia do pieniędzy, postaraj się, by i tobie fortuna sypnęła groszem.

 

Każda kultura ma w swoim zanadrzu system, który ułatwia realizowanie marzeń. W tradycji chińskiej, jednym z takich systemów jest feng shui - nauka, a zarazem i sztuka harmonizowania energii człowieka z energiami bliższego i dalszego otoczenia.

 

Po pierwsze: Uważaj na zatrute
strzałv

Nawet najkorzystniej postawiony dom, czy najlepiej urządzone mieszkanie, nie pozwona osiągnięcie zamierzonych celów, jeśli nieustannie narażone będą na działanie nieprzyjaznych mocy. Moce te w feng shui nazywają się "zatrutymi strzałami" i przyjmują postać ostrych kantów otaczających nas budynków, wycelowanych w nas obiektów czy choćby symbolicznych "złodziei energii", jak na przykład kasyno lub zakład pogrzebowy. Zatem, wybierając dom lub mieszkanie, zrób wszystko, aby twoja przestrzeń była wolna od zagrożeń, np. odgródż się od nieprzyjaznych obiektów litym płotem lub "ścianą" roślin. Podobne "zatrute strzały" odbierające powodzenie można znaleźć także wewnątrz domu. Działają szczególnie niekorzystnie, gdy ostre lub sterczące obiekty, jak

np. kanty szaf, wycelowane są w tak ważne elementy naszego mieszkania jak: drzwi frontowe, stół w jadalni, łóżko, biurko, piec kuchenny, a nawet domowy ołtarzyk. Także i tutaj należy przysłonić ich widok kwiatem lub parawanem (fot. 1). W feng shui panuje przekonanie, że czego nie widać, tego nie ma.

Po drugie: Napraw cieknące kranv

 

Dom feng shui, który niesie obietnicę lepszego życia, to przestrzeń pełna energii, czyli wszystko ma w niej być na swoim miejscu i funkcjonować zgodnie ze swoim  przeznaczeniem. Dla naszego powodzenia materialnego nie ma nic gorszego, niż szeroko rozumiane zastoje, które mogą przyjąć postać zwięych liści, przepalonych żarówek, zepsutych mebli, zablokowanych drzwi, niekompletnych urządzeń, odpadającego tynku, pękniętych luster, nagromadzonego na później prasowania, a nade wszystko zatkanych zlewów i cieknących kranów czy dachów, gdyż tradycyjnie woda jest symbolem gotówki. Chcesz mieć szczęście w finansach, natychmiast napraw to, co zepsute, usuń to, co dobiegło kresu swojego żywota i staraj się nie gromadzić zbędnych rzeczy . Inaczej mówiąc: zrób miejsce dla przepływu
energii chi (energii życia)
, bo to ona niesie z sobą zdrowie i dostatek.

 

Po trzecie: Nie marnuj energii

 

 

Zaraz po tym, gdy z przestrzeni usuniemy wszelkie blokady, trzeba "pozatykać" rozliczne dziury, którymi ucieka powodzenie. Najgorsze są przestrzały okno w okno, drzwi w drzwi, drzwi w okno, czy schody prowadzące na drzwi. O domach, przez które można- spojrzeć na ich drugą stronę mówi się, że nie mają możliwości zatrzymania energii, a więc nawet wówczas, gdy los ześle nam fortunę, nie uda się nam jej zatrzymać, a co dopiero ją pomnoż. Zablokuj zatem przestrzały np. dużymi roślinami i zabuduj schody prowadzące do piwnicy, aby w pełni skorzystać z tego, co przyniesie ci los.

 

 

—————

Powrót